Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 09.17.2024, 10:56 PM

Глинський ліцей

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Батькам

 "Безбар'єрне спілкування" в соціумі

У сучасному суспільстві досить часто звучить вислів: "Безбар'єрне спілкування". Проте, досі для багатьох із нас ця фраза є незрозумілою та загадковою. Що в собі приховує безбар'єрність? Що мається на увазі під "безбар'рним спілкуванням?"Для розуміння та усвідомлення особливостей такого спілкування психологічна служба рекомендує ознайомитися з "Довідником безбар'єрності" за посиланням: https://bf.in.ua/ 

 

ПОСІБНИКИ, ЯКІ МОН ПРОПОНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОМУ КОРИСТУВАННЮ ІНТЕРНЕТОМ:

  1. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків 

  2. Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник

  3. Онлайн-посібник "COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів"

  4. Посібник Ради Європи "Свобода вираження поглядів та інтернет"

  5. Навчально-методичний посібник "Керівництво із соціально-педагогічного супроводу формування безпечної поведінки підлітків в інтернеті"

  6. Методичні рекомендації до використання в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти навчально-методичного посібника та робочого зошита „Інтернет, який ми хочемоˮ (the Web We Want)

  7. Дізнайся про свої права в цифровому середовищі

  8. Попередження та протидія КІБЕРБУЛІНГУ в дитячому середовищі України

  9. Запобігаємо кібербулінгу змалечку

 

Корисна інформація для дорослих:

 

Онлайн-курс для батьків «Приватність дітей в Інтернеті»

Це серія відео-блогів на теми, про які треба знати батькам, щоб подбати про дотримання права дитини на приватність. Хто збирає дані дітей в Інтернеті та як їх використовує? Як убезпечити дітей від шахраїв і забезпечити їхню приватність в соціальних мережах? Курс створений за фінансової підтримкипідримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Насильство в сім’ї. Як захистити себе та родину

БУЛІНГ: ЗА ДІТЕЙ ВІДПОВІДАЮТЬ БАТЬКИ

Традиційно причиною батьківських нарікань і не зовсім приємних виховних моментів для того, хто не вивчив урок і отримав низьку оцінку, є двійки-трійки у щоденнику. Причин для виховних моментів побільшало відтоді, як на законодавчому рівні у нашій країні введено відповідальність за булінг. І діти, і батьки повинні знати: булінг – не просто зло, яке зачіпає підліткове середовище, а ще й в окремих ситуаціях привід сплатити немалий штраф. І платити його будуть батьки того, хто дозволяє собі принижувати однокласника чи товариша по школі.

Реалізуючи Загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», Міністерство юстиції розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків. Питання стало наскільки актуальним, що поняття «булінг»  визначили на законодавчому рівні та прописали у Законі України «Про освіту» та в Кодексі України про адміністративні правопорушення. Визначення зафіксовано так: «булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

У Кодекс додано статтю 1734 про відповідальність за вчинення булінгу, яка називається «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». В ній зазначено, що булерів (так назвали тих, хто здійснює булінг) або їх батьків варто штрафувати або виправляти громадськими роботи.

За булінг, вчинений дітьми до 16-ти років, відповідають батьки або опікуни. За перший випадок булінгу – від 850 до 1700 гривень штрафу або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин. За повторне цькування або булінг, вчинене групою осіб від 1700 до 3400 гривень штрафу або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин.

Справді ж, потрібно задуматися, перш ніж цькувати невисокого хлопчика чи знущатися із дівчинки з рудими кісками? «Не руйнуй невідомий світ, бо для когось і твій знайомий – невідомий»,- зазначила у своєму творі Мікус Марія, юна журналістка з Хмельниччини, одна з переможниць конкурсу Юстиції Сумщини #БулитиНеКруто.

До речі, в Україні вже є судові рішення щодо булінгу. Перше прийняте у лютому цього року на Київщині, за цькування батьків винної особи зобов’язали сплатити штраф.

Пам’ятка для батьків ЗНО.

Чому хвилюються діти перед ЗНО?

  • Сумнів у повноті та міцності знань.
  • Стрес незнайомої ситуації.
  • Стрес відповідальності перед батьками і школою.
  • Сумнів у власних здібностях: у логічному мисленні, умінні аналізувати, концентрації і розподілу уваги

Чим Ви можете допомогти своїй дитині

в період підготовки та складання ЗНО?

  • Розумінням і підтримкою, любов’ю і вірою в її сили.
  • Володінням інформації про процес проведення іспиту.
  • Довіряйте своїй дитині.

Поради батькам

щодо підготовки випускників до ЗНО.

  • Не тривожтеся про кількість балів, яку ваша дитина отримає під час ЗНО.
  • Не підвищуйте тривожність дитини напередодні ЗНО, бо це негативно позначиться на результатах тестування.
  • Забезпечте вдома для занять зручне місце і слідкуйте, щоб дитині ніхто не заважав.
  • Допоможіть дитині розподілити теми підготовки по днях.
  • Ознайомтеся з методикою підготовки до тестування та ознайомте з нею свою дитину. Не має сенсу зазубрювати весь фактичний матеріал, достатньо переглянути ключові моменти і вловити зміст і логіку матеріалу. Корисно робити короткі схематичні виписки і таблиці, впорядковуючи досліджуваний матеріал за планом. Якщо дитина не вміє, покажіть їй, як це робиться на практиці. Основні формули і визначення можна виписати на листочках і повісити над письмовим столом, над ліжком тощо.
  • Привчайте дитину орієнтуватися в часі та вміти його розподіляти.
  • Зверніть увагу на харчування дитини: під час інтенсивного розумового напруження необхідна поживна і різноманітна їжа і збалансований комплекс вітамінів. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага і т.д. стимулюють роботу головного мозку.
  • Підбадьорюйте дитину, підвищуйте її упевненість в собі.
  • Напередодні ЗНО забезпечте дитині повноцінний відпочинок. Вона має відпочити і добре виспатися.
  • Не критикуйте дитину за незадовiльнi результати оцінювання.

І пам’ятайте: ви людина зі своїми емоціями,  страхами, можливостями, характером. Головне – вірити в себе, виховувати цю віру в своїй дитині, і у вас обов’язково все вийде!

Успіхів!

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
uCoz