Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 09.17.2024, 10:49 PM

Глинський ліцей

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сторінка психологічної служби

 

 

 

 

 

 

Психолог? Десь чули. А хто це?

У нашому суспільстві, де психологія тільки почала здобувати популярність, велика кількість людей усе ще зі здивуванням сприймають слово «психолог», або ж мають неясне уявлення про особливості його роботи.

Тож, давайте розберемося,  хто такий психолог і в яких випадках до нього звернутися.

Психолог – це спеціаліст, який має фахову психологічну освіту, знає закономірності функціонування психіки та володіє спеціальними методами, спрямованими на те, щоб допомогти  людині розібратися у власних проблемах та знайти шляхи їх вирішення.

Часто люди невірно уявляють собі діяльність психолога.

Розглянемо, найбільш поширені міфи про психолога як спеціаліста.

 

Міф 1. Психолог має справу з «ненормальними» людьми. Здорова людина до психолога не піде.

Перш за все, психолог має справу зі здоровими людьми, що мають ті чи інші труднощі, проблеми, прагнення до самовдосконалення.

З психічними відхиленнями має справу лікар-психіатр. Це медична спеціалізація.

Психолог  не має медичної освіти і навіть не має права лікувати.

Що стосується поділу між психологом  та психотерапевтом, то він не настільки очевидний. Однак психотерапевт має справу з більш складними випадками, глибокими психологічними травмами, особистісними проблемами. Психотерапія припускає більш глибоку і тривалу роботу, в ході якої  досить суттєво може змінюватися внутрішній світ клієнта.

Міф 2. Психолог вирішує за людину її проблеми.

Ні в якому разі. Психолог лише створює таку атмосферу і такі умови, при яких людина сама виявляється здатною  розв’язати свою проблему. Сюди ж слід додати, що психолог працює тільки з людиною, що звернулася за консультацією і допомогти він може тільки у тому випадку, коли клієнт готовий до зміни себе, а не навколишнього світу. Завдання фахівця – створити оптимальні умови для роботи клієнта з самим собою.

Міф 3. Психолог має надздібності.

Ясновидіння, розкриття  третього ока, отримання інформації з космосу… Все вищеперераховане, ніскільки не відноситься до галузі психологічних знань і не входить до числа дисциплін, що вивчаються психологом у ВНЗ. Надздібності вивчає наука парапсихологія. Проте, сам психолог, як і будь-яка людина, може вірити або не вірити в подібні явища.

Міф 4. Кожна людина – психолог, тільки у деяких є диплом, а у деяких немає.

Якщо вважати відверті розмови на кухні психологічною допомогою – то може бути… І, напевно, у бесіді хороших друзів є елементи психологічної роботи. Якщо це, звичайно, не поради типу «подруга краще знає».

Однак специфіка роботи спеціаліста в тому, що він робить це усвідомлено, більш глибоко розуміє які процеси відбуваються під час взаємодії, а значить – керує цим процесом. У цьому сенсі робота його більш ефективна, професійна.

Міф 5. Психолог може вирішити усі проблеми.

Слід знову ж таки зауважити, що психолог не вирішує проблеми своїх клієнтів, а допомагає їм самим знайти вихід.

Міф 6. Психолог здатний дати таку пораду, яка відразу розв’яже мою проблему.

Психологи не дають порад. Поради можна отримати де завгодно, люди дадуть вам пораду у будь-який час, абсолютно безкоштовно і з великим задоволенням.

Професійний психолог не стане радити вам, всупереч звичайній людині яка видає вам рецепт, що ґрунтується на її власному розсуді та її особистому досвіді. Лише сама людина знає, який вихід із ситуації для неї є кращим. Психолог лише намагається допомогти людині знайти в собі самій цей вихід, побачити його і усвідомити.

Не переживай, якщо відчуваєш, що починаєш заплутуватись у ситуації. Не потрібно виношувати проблему в собі – це ні до чого хорошого, зазвичай, не призводить. Це лише може спричинити душевну травму та виникнення комплексів.

Офіційний вебсайт системи безоплатної правової допомоги 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
uCoz