Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 09.17.2024, 10:42 PM

Сторінка бібліотекаря

Книжкова виставка "Рідна мова моя калинова "

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу.

З нагоди свята в бібліотеці ліцею розгорнута ілюстрована книжкова виставка "Рідна мова моя калинова "

Яка ж багата рідна мова!

Увесь чарівний світ у ній!

Вона барвиста і чудова

І кривдити її не смій!

Вона про все тобі розкаже,

Чарівних слів тебе навчить,

Усе розкриє і покаже,

Як правильно у світі жить.

В ній стільки слів, що й не збагнути!

І приказок, і порівнянь.

А мову знаючи здобути

Ти можеш просто безліч знань!

Тож мову вчи і прислухайся

До того, як вона звучить.

І розмовляти так старайся,

Щоб всім її хотілось вчить!

Вона ж у нас така багата,

Така чарівна, як весна!

І нею можна все сказати.

І найрідніша нам вона!

Красоткіна Надія

Пройшла війна по наших землях і серцях

15 вересня з нагоди 78 річниці визволення Роменщини від фашистських загарбників у музеї Глинського  ліцею була створена   книжково-ілюстративна виставки «Пройшла війна по наших землях і серцях» яка допомогла розкрити історичну правду про переможні й трагічні дні   історії рідного краю.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ

Рівно 100 років тому слово «соборність» було вписане в історію українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тільки віднедавна. Як велике державне свято – День Соборності України – відзначають з 1999 року. З нагоди відзначення державного свята в бібліотеці Глинської школи  було проведено години спілкування  про історію виникнення та проголошення Акту Злуки. Переглядаючи документальні історичні відео-факти, які показали безсилля будь-яких  спроб  роз’єднати український народ, протиставити українців один одному, діти дізналися про історичні події, які сприяли об’єднанню Західної і Східної України. Разом пригадали видатних людей, які приклали немало зусиль у боротьбі за незалежність і об’єднання Держави, із представленої книжкової виставки  дізналися про значення об’єднання всіх українських земель в єдину спільну Соборну Українську Державу.

Шевченківська година

У шкільній бібліотеці з учнями 6 класу Мурка Л.А.  провела  урок, присвячений  до Дня народження Т.Г. Шевченка. Метою уроку було розширення знань учнів про життєвий шлях та творчість поета і художника.   Учні читали свої улюблені вірші Кобзаря і малювали ілюстрації до його творів. Діти в ігровій формі  пригадали шляхи життя та творчості Тараса Григоровича, ознайомились з виставкою його творів, переглянули цікаві відеоматеріали і презентацію  художніх робіт Тараса Григоровича Шевченка, розгадували кросворд «Що я знаю про Т.Г. Шевченка».

Бібліотекар закінчила урок пророчими словами Великого Кобзаря:

Свою Україну любіть,

Любіть її во время люте,

В останню тяжкую минуту,

За неї Господа моліть!